Zarząd Główny AZS


Aktualności arrow AMP arrow AMP 2009/2010
Bytom gościł najlepszych śląskich tenisistów
czwartek, 14 maj 2009
Gem, set i mecz. Zakończyły się strefowe eliminacje Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie, rozgrywane w dniach 8-10 maja.

Na kortach Klubu Sportowego „Górnik” rywalizowało ponad 75 zawodników i zawodniczek. Pogoda przez cały weekend skłaniała raczej do opalania, jednak nikt na kortach nie zamierzał odpuszczać. Stawką turnieju był awans do finałowych zawodów Akademickich Mistrzostw Polski, gdzie zmierzą się najlepsi z najlepszych. Zawody zostaną rozegrane na początku czerwca we Wrocławiu.Akademickie Mistrzostwa Polski w Tenisie rozgrywane są systemem drużynowym. Tzn. w ramach jednego meczu rozgrywany jest pojedynek deblowy oraz jeden lub dwa pojedynki singlowe. Do turnieju strefowego w Bytomiu zgłosiły się 22 drużyny z województw śląskiego i dolnośląskiego.

Kobiety rywalizowały w dwóch grupach po pięć zespołów, gdzie mecze rozgrywane były na zasadzie każdy z każdym. Najlepsze w swoich grupach okazały się zawodniczki AJD Częstochowa oraz AWF Katowice, które zmierzyły się w prestiżowym pojedynku finałowym.Tam, głównie dzięki doskonałej dyspozycji Dominiki Koćwin (AJD Częstochowa), która w decydującym meczu pokonała Barbarę Krzesińską (AWF Katowice) 6/4 6/4 , lepsze okazały się Częstochowianki.

Oprócz nich, awans ze strefy do wielkiego finału AMP zapewniły sobie drużyny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz AWF Wrocław, które zajęły drugie miejsca w grupach.

icon Zobacz wynik rywalizacji kobiet

Drużyny męskie podzielone były na cztery grupy po trzy zespoły. Pierwsze dwa zespoły z grup grały dalej w ćwierćfinałach. Podobnie jednak jak u kobiet, do wrocławskiego turnieju mogły awansować jedynie 4 najlepsze ekipy.W finale zmierzyli się zawodnicy dwóch uczelni z górnego śląska – AWF Katowice oraz Uniwersytetu Śląskiego. Lepsi, dzięki dobrej postawie deblistów Wojciecha Stuchlika i Michała Samsonowskiego, okazali się zawodnicy Uniwersytetu, którzy wygrali mecz 2:1. Warto, jednak podkreślić, że w składzie AWF na mecz finałowy zabrakło ich asa atutowego, Błażeja Koniusza.

W małym finale wystąpiły drużyny Politechniki Śląskiej z Gliwic oraz AWF Wrocław. Zwyciężyli tenisiści z Gliwic 2:0, jednak obie drużyny mogły świętować awans ze strefy.

icon Zobacz wynik rywalizacjii mężczyzn

Impreza odbywała się w ramach Dni Województwa Śląskiego, a honorowym patronatem objęli ją prezydent Bytomia Piotr Koj oraz JM Rektora Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Bytomiu prof. nadzw. dr hab. inż. Mirosław Czapka.

Możemy mieć tylko nadzieję, że to nie ostatnia tego typu impreza na Śląsku i za rok być znowu tenisiści zawitają do Bytomia, może tym razem na finał … 

Zobacz pełną galerię Mistrzostw


Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 14 maj 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Powered by Joomla!
© 2008 Organizacja Środowiskowa AZS Katowice